Preston, 25 marca 2020

Szanowni Państwo,

W obliczu ogłoszonej pandemii pragniemy podzielić się z Państwem decyzjami związanymi z działalnością naszej Szkoły.

1. Ze względu na ogólnie niestabilną sytuację podjęliśmy decyzję, iż z dniem 2 maja br. kończymy rok szkolny.
Decyzja ta wynika z kilku głównych przyczyn: - troska o zdrowie uczniów i nauczycieli naszej szkoły - brak perspektyw na szybki powrót do stanu sprzed pandemii - troska o finanse szkoły i uczciwość wobec rodziców - prowadzenie zajęć metodą zdalną na dłuższą metę jest jedynie niewielkim, w dodatku najmniej atrakcyjnym elementem działalności naszej Szkoły. Elementem ogołoconym z żywego kontaktu z językiem polskim, a przecież nasza Szkoła to nie tylko zadania, testy i oceny. To, co posiada najwyższą wartość, to przede wszystkim: kontakt, rozmowy, dyskusje, zabawa i poczucie bycia częścią wspólnoty.
Zgodnie z kalendarzem szkolnym zostały nam więc 4 soboty pracujące. Prosimy, abyście Państwo opracowywali z dziećmi i odsyłali do nauczycieli wszelkie prace, które od Nich otrzymacie.
Prosimy również potwierdzać wychowawcom otrzymanie materiałów, gdyż będzie to podstawą do określenia frekwencji uczniów.

2. W maju wszyscy wychowawcy mają obowiązek wystawić oceny roczne oraz wypisać świadectwa, które otrzymacie Państwo do wglądu drogą e-mailową.
Papierowe świadectwa (opieczętowane i podpisane) drukowane będą przez nas w czerwcu, po czym uczniowie otrzymają je we wrześniu, podczas rozpoczęcia roku szkolnego.
Świadectwo ukończenia danej klasy (promocję) otrzymają ci uczniowie, którzy spełnią wszystkie kryteria wystawienia oceny, ich frekwencja nie jest niższa, niż 50 % oraz mają uregulowaną opłatę za czesne w szkole.

3. Opłata za czesne – anulowana zostaje czwarta rata, co oznacza, że tegoroczny koszt spada do £150 za jedno dziecko. Kwota niniejsza – według Regulaminu Szkoły -  wynika z następującej kalkulacji: 26 sobót x £5.70 = £148.20, co w zaokrągleniu wynosi £150.00.

I rata

II rata

III rata

Jedno dziecko

£ 50

Dwoje dzieci

£ 90

Troje dzieci

£ 110

18 stycznia

25 kwietnia

Prosimy w związku z tym o upewnienie się, że kwota ta została przez Państwa zapłacona. Wszyscy rodzice, którzy uiścili opłatę za czesne w całości, będą mieli, do końca roku szkolnego, zwróconą jej ostatnią ratę. Dane konta: Polish Saturday School Preston, sort 30-96-85, account 03552066, jako referencje, proszę wpisać nazwisko dziecka. Termin wpłacenia trzeciej raty przesuwamy na 25 kwietnia br.

4. Podręczniki na przyszły rok szkolny – nauczyciele już teraz mają za zadanie zorientować się, czy podręczniki, z których obecnie korzystamy, są dostępne w polskich księgarniach. Lista z obowiązującymi podręcznikami i lekturami na pewno pojawi się w lipcu na naszej stronie internetowej.

5. Kontynuacja nauki w przyszłym roku szkolnym – jeżeli życzycie sobie Państwo, aby dziecko/ dzieci kontynuowały naukę w Szkole, w roku 2020 – 2021, prosimy do końca maja, wysłać na szkolny adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. krótką informację, o następującej treści:
Informuję, że moje dziecko …………….. (imię i nazwisko dziecka), klasa ……., data urodzenia……………….. będzie kontynuowało naukę w Polskiej Szkole Sobotniej w Preston.
Imię i nazwisko rodzica oraz nr telefonu.

W sprawach dotyczących uczniów, można kontaktować się bezpośrednio z wychowawcą klasy. Do Państwa dyspozycji (pytania, wątpliwości, porady, rozmowy, itd.) pozostaje Dyrektor Szkoły, p. Barbara Kuras – Potoniec, która jest dostępna codziennie : tel. 07707818402 (od 16:00 – 21:00).

Z życzeniami zdrowia i radości w tym trudnym czasie oraz na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy…