Get Adobe Flash player

Informacje Szkolne czerwiec 2019

                                                                                           nagłowek1 

 

 Szanowni Państwo!                                                                                                                    1 czerwca 2019

1. Blessed Sacrament Primary Catholic School!!!!!! – będzie od września naszą nową siedzibą!

Szkoła jest na uboczu, posiada niewielki parking, a najistotniejsze jest to, że dysponuje wieloma klasami i pomieszczeniami,
do których nie trzeba przenosić ławek i krzeseł...
Za wsparcie i pozytywne rekomendacje pragniemy podziękować na łamach naszych Szkolnych Informacji Państwu Jurgenowi i Julie Voges (Urząd Miasta, Komitet do spraw Miast Partnerskich), Benowi Hunt (Urząd Miasta, koordynator ds. community), pracownikom Lancashire County Council i innym osobom, które w mniejszy lub większy sposób przyczyniły się do tej pozytywnej dla nas decyzji.

Zmiana budynku, prócz tego, iż niesie możliwość kontynuacji procesu kształtowania kompetencji języka polskiego, wiąże się ze zwiększeniem kosztów czesnego, które będą opiewały na kwotę £200 za rok szkolny. W odpowiednim czasie dowiecie się Państwo,
w jaki sposób kwota ta zostanie rozłożona na raty.

2. Festyn Polish Heritage Day  za nami... Prócz wspaniałości dla podniebienia (m.in. tortów i ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów), dopisała nam pogoda, co sprawiło, że cały trud, jaki włożyliśmy w przygotowania festynu był pod każdym względem opłacalny.
W szczególny sposób pragniemy serdecznie podziękować księdzu Pawłowi oraz Paniom: Alicji i Helenie (za udostępnienie pomieszczeń klubu parafialnego i pyszny bigos i grochówkę), jak również naszemu piekarzowi - panu Kazimierzowi Kozłowskiemu, za podarowanie nam świeżego chleba.
Miłym zaskoczeniem była chęć wzięcia udziału prestońskich przedsiębiorców do ufundowania upominkowych kuponów/karnetów
na szkolną loterię. Obiecana lista sponsorów:
- Smaki Tradycji- sklep polski (kiełbaski, smalec, ogórki)
- Sun Market - sklep polski (kupony na zakupy o wartości Ł50, upust na wody mineralne)
- Sklep Kraków - (kupon na zakupy o wartości Ł20)
- sklep polski Smakuś (kupony na zakupy o wartości Ł40)
- sklep Spiżarnia (kupon na zakupy o wartości Ł10)
- Tropicana solarium i gabinet kosmetyczny (kupon na zabiegi kosmetyczne o wartości Ł40)
- Beauty Zone - Pani Ilona Ziaja (zakład fryzjerski - kupon na usługi fryzjerskie)
- The Salon at Maxy Farm & The Pantry at Maxy Farm- zakład fryzjerski oraz restauracja na Maxy Farm
- Pani Klaudia Morze (kupon na usługi fryzjerskie)
- Pani Wiesława Szurmiej - Kozina (kupony na masaż)
- Pani Agata Rybak - fizjoterapeutka (kupon na masaż)
- Mayka - Pani Sylwia Marchewka - sklep z naturalnymi kosmetykami (upominki- zestawy kosmetyczne)
- The Body Shop - pani Monika Raczko (upominki kosmetyczne)
- Pani Elwira Szaro (kupon na zabiegi kosmetyczne)
-  Pani Jolanta Woźny - sprzedawca książek i gier edukacyjnych- (książka i gra)
- Lucas Prestige Accountants - firma księgowa z Manchesteru, która od lat rozlicza naszą szkołę (kosz upominkowy)
- pyszne i piękne torty, które wykonały Mistrzynie: pani Monika Łakomiec, pani Ewelina Leszczyńska oraz Emilia Siedlecka;
- Pani Teresa - Acolfood - (pięknie wykonane pierniczki)
- piekarnia Bagietka z Manchesteru
- Double Trouble- firma z Southport specjalizująca się sprzątaniem (kupon na usługę).

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie stoisk osobom: Pani Przewodniczącej Zarządu Szkoły, Iwonie Kumor, wraz z rodziną i przyjaciółmi, Panu Robertowi Kaźmierczakowi (za dwa dni poświęcone na organizację festynu a także na uprzątnięcie po), nauczycielom i rodzicom...

Zdjęcia z naszej uroczystości (dzięki uprzejmości Pana Przemka, któremu dziękujemy...) można będzie znaleźć  już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Gratulujemy Panu Krzysztofowi Kanasiukowi (ziom ze Śląska:)), który zajął drugie miejsce w biegu na milę, wygrywając tym samym nagrodę, jaką jest roczne czesne dziecka w naszej Szkole. Pierwsze miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca, ale zgodnie
z regulaminem, nie mógł wygrać głównej nagrody.
GRATULUJEMY również pozostałym zawodnikom (coraz więcej płci pięknej bierze udział w biegu - super!).

Konsulat Generalny RP w Manchesterze przyznał nam zwrot £500 na poczet poniesionych kosztów. Dziękujemy.

3.  Tegoroczna wycieczka szkolna odbędzie się 6 lipca. Pełna inspiracji podróż do fascynującego miejsca, w którym każdy, mały i duży odkrywca znajdzie coś interesującego dla siebie. Świetne miejsce dla każdego miłośnika astronomii oraz przyrody. Interaktywne zajęcia w większości na zewnątrz budynku. Piękny ogród oraz plac zabaw dla najmłodszych. Lista wycieczki w sekretariacie.
Termin zapisów do 15 czerwca włącznie. Koszt to £20 za osobę. Obowiązkiem rodzica jest zgłoszenie chęci udziału w wycieczce, poprzez dostarczenie pisemnej zgody do szkolnego sekretariatu, która to zgoda załączona jest do niniejszych Szkolnych Informacji. Liczba miejsc ograniczona.

 Program ramowy wycieczki :

- 8:30 zbiórka
- 9:00 wyjazd do Jodrell Bank
- 10:30 – 13:30 zwiedzanie obiektu, czas wolny, posiłek 

- wyjazd ok. godz. 14:00
- powrót do Preston ok godz. 15:00.
Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą odpowiednie ubrania (przeciwdeszczowe), obuwie, a także suchy prowiant, wodę mineralną
i kieszonkowe.

W wycieczce mogą wziąć udział uczniowie klasy Zerowej i wzwyż, przy czym każdy uczeń do klasy 1 włącznie musi pojechać pod opieką osoby dorosłej, która może wziąć odpowiedzialność za maksymalnie 2 dzieci. W razie pytań, prosimy o kontakt z wychowawcami
lub sekretariatem szkoły.

4. Gratulujemy uczennicom naszej szkoły: Avril Świostek i Wiktorii Bober, które w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez Polską Szkołę Sobotnią w Manchesterze, zajęły odpowiednio: Avril - 3 miejsce w młodszej kategorii wiekowej
i Wiktoria - 2 miejsce w kategorii wiekowej starszej. W tegorocznym dyktandzie udział brali uczniowie z 12 szkół okręgu Manchester. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy wszystkie dzieci do nauki ortografii polskiej, aby zakwalifikować się do przyszłorocznego konkursu.

5. W organizowanym przez Polską Macierz Szkolną w Londynie konkursie Portret Rodziny, uczniowie: Lena Pazgan i Jurand Długołęcki otrzymali wyróżnienia i ich prace znajdą się w specjalnie na tę okazję wydrukowanym albumie. Lenie i Jurandowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w tym ważnym konkursie.

6. Informujemy, iż upłynął termin ostatniej raty za czesne.  Prosimy o dokonanie zaległych opłat.
Istnieje możliwość dokonania przelewu na konto szkoły : sort code : 30-96-85 account numer: 03552066, jako referencje, proszę wpisać nazwisko dziecka. 
Informujemy, że osoby z nieuregulowaną opłatą za czesne, nie będą mogły uczestniczyć w wycieczce szkolnej.


7. Ogłaszamy nabór na nowy rok szkolny 2019 – 2020.

Pierwszeństwo w nauce mają oczywiście nasi obecni Uczniowie, pod warunkiem, że rodzice zgłoszą
w sekretariacie szkolnym chęć kontynuowania nauki do 15 czerwca włącznie. Bardzo prosimy o terminowe stosowanie się do wytycznych, gdyż zainteresowanie nauką w szkole jest bardzo duże.

8. Psycholog, mgr Aneta Hojoł będzie w naszej Szkole prowadzić konsultacje psychologiczne dla rodziców i dzieci, w następujące soboty: 18 maja, 1 czerwca, 15 czerwca. Konsultacje są odpłatne: szkoła opłaca dojazd pani Psycholog, a rodzice opłacają godzinną konsultację (£20). Jeżeli mają Państwo życzenie spotkania, proszę o kontakt z dyrektor Szkoły, Barbarą K- Potoniec (07707818402)
lub bezpośrednio z Panią Anetą Hojoł (07514726307).

9. Logopedyczne konsultacje - rodzice zaniepokojeni rozwojem mowy swoich pociech mogą kontaktować się z logopedą,
pod nr tel 07707818402.

10. Szkolna Biblioteka, czynna jest tuż po lekcjach: od godziny 13:00 do ostatniego czytelnika - ZAPRASZAMY.

11. Jeżeli Państwa dane uległy zmianie, prosimy je uaktualnić w sekretariacie.

12.
Nasza szkoła poszukuje ambitnych i pełnych zapału Osób, które czują, że praca z dziećmi jest ich powołaniem. Wszelkich informacji udziela Dyrektor Szkoły, pod nr telefonu 07707818402.

13. Do Państwa dyspozycji (pytania, wątpliwości, porady, rozmowy, itd.) pozostaje Dyrektor Szkoły,
p. Barbara Kuras – Potoniec, która jest dostępna w godzinach 10:00 – 13:00, w sekretariacie (w soboty) lub codziennie:
tel. 07707818402 (od 16:00 – 21:00).

14. Stypendia Naukowe i Socjalne - Stowarzyszenie Wspólnota Polska, wspierające młodzież polskiego pochodzenia i Polaków mieszkających poza granicami kraju - zachęca do zapoznania się z warunkami uzyskania stypendium na www.wspolnotapolska.org.pl/stypendia

15. W czerwcu, 27 miasta partnerskie Preston i Kalisz obchodzą 30 rocznicę istnienia współpracy pomiędzy nimi. Z tej okazji szkolny zespół Krakowiak, pod kierunkiem Pani Justyny Macierz, wystapi dla delegatów obu miast. O szczegółach dowiemy się wkrótce, o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy.

16. Jeżeli ktoś z rodziców zamówił zdjęcie klasowe swojej pociechy a jeszcze nie odebrał zapraszamy do sekretariatu.

 WYCIECZKA SZKOLNA 2019

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ............................................................................... klasa ….........
w wycieczce do Jodrell Bank, w dniu 6 lipca 2019 r.

Opiekę nad moim dzieckiem obejmie w tym dniu …………………………………………………………….
(osobiście  /  wychowawca  /… itd.), pokrewieństwo .........................................................................................

Imię i Nazwisko rodzica/opiekuna (czytelnie) .............................................................................................

Nr tel. ........................................         Data .......................................................................

   


Szanowni Państwo!                                                                                                                    1 czerwca 2019

1. Blessed Sacrament Primary Catholic School!!!!!! – będzie od września naszą nową siedzibą!

Szkoła jest na uboczu, posiada niewielki parking, a najistotniejsze jest to, że dysponuje wieloma klasami i pomieszczeniami, do których nie trzeba przenosić ławek i krzeseł...
Za wsparcie i pozytywne rekomendacje pragniemy podziękować na łamach naszych Szkolnych Informacji Państwu Jurgenowi i Julie Voges (Urząd Miasta, Komitet do spraw Miast Partnerskich), Benowi Hunt (Urząd Miasta, koordynator ds. community), pracownikom Lancashire County Council i innym osobom, które w mniejszy lub większy sposób przyczyniły się do tej pozytywnej dla nas decyzji.

Zmiana budynku, prócz tego, iż niesie możliwość kontynuacji procesu kształtowania kompetencji języka polskiego, wiąże się ze zwiększeniem kosztów czesnego, które będą opiewały na kwotę £200 za rok szkolny. W odpowiednim czasie dowiecie się Państwo, w jaki sposób kwota ta zostanie rozłożona na raty.

2. Festyn Polish Heritage Day  za nami... Prócz wspaniałości dla podniebienia (m.in. tortów i ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów), dopisała nam pogoda, co sprawiło, że cały trud, jaki włożyliśmy w przygotowania festynu był pod każdym względem opłacalny.
W szczególny sposób pragniemy serdecznie podziękować księdzu Pawłowi oraz Paniom: Alicji i Helenie (za udostępnienie pomieszczeń klubu parafialnego i pyszny bigos i grochówkę), jak również naszemu piekarzowi - panu Kazimierzowi Kozłowskiemu, za podarowanie nam świeżego chleba.
Miłym zaskoczeniem była chęć wzięcia udziału prestońskich przedsiębiorców do ufundowania upominkowych kuponów/karnetów na szkolną loterię. Obiecana lista sponsorów:
- Smaki Tradycji- sklep polski (kiełbaski, smalec, ogórki)
- Sun Market - sklep polski (kupony na zakupy o wartości Ł50, upust na wody mineralne)
- Sklep Kraków - (kupon na zakupy o wartości Ł20)
- sklep polski Smakuś (kupony na zakupy o wartości Ł40)
- sklep Spiżarnia (kupon na zakupy o wartości Ł10)
- Tropicana solarium i gabinet kosmetyczny (kupon na zabiegi kosmetyczne o wartości Ł40)
- Beauty Zone - Pani Ilona Ziaja (zakład fryzjerski - kupon na usługi fryzjerskie)
- The Salon at Maxy Farm & The Pantry at Maxy Farm- zakład fryzjerski oraz restauracja na Maxy Farm
- Pani Klaudia Morze (kupon na usługi fryzjerskie)
- Pani Wiesława Szurmiej - Kozina (kupony na masaż)
- Pani Agata Rybak - fizjoterapeutka (kupon na masaż)
- Mayka - Pani Sylwia Marchewka - sklep z naturalnymi kosmetykami (upominki- zestawy kosmetyczne)
- The Body Shop - pani Monika Raczko (upominki kosmetyczne)
- Pani Elwira Szaro (kupon na zabiegi kosmetyczne)
-  Pani Jolanta Woźny - sprzedawca książek i gier edukacyjnych- (książka i gra)
- Lucas Prestige Accountants - firma księgowa z Manchesteru, która od lat rozlicza naszą szkołę (kosz upominkowy)
- pyszne i piękne torty, które wykonały Mistrzynie: pani Monika Łakomiec, pani Ewelina Leszczyńska oraz Emilia Siedlecka;
- Pani Teresa - Acolfood - (pięknie wykonane pierniczki)
- piekarnia Bagietka z Manchesteru
- Double Trouble- firma z Southport specjalizująca się sprzątaniem (kupon na usługę).

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie stoisk osobom: Pani Przewodniczącej Zarządu Szkoły, Iwonie Kumor, wraz z rodziną i przyjaciółmi, Panu Robertowi Kaźmierczakowi (za dwa dni poświęcone na organizację festynu a także na uprzątnięcie po), nauczycielom i rodzicom...

Zdjęcia z naszej uroczystości (dzięki uprzejmości Pana Przemka, któremu dziękujemy...) można będzie znaleźć  już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Gratulujemy Panu Krzysztofowi Kanasiukowi (ziom ze Śląska:)), który zajął drugie miejsce w biegu na milę, wygrywając tym samym nagrodę, jaką jest roczne czesne dziecka w naszej Szkole. Pierwsze miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca, ale zgodnie z regulaminem, nie mógł wygrać głównej nagrody. GRATULUJEMY również pozostałym zawodnikom (coraz więcej płci pięknej bierze udział w biegu - super!).

Konsulat Generalny RP w Manchesterze przyznał nam zwrot £500 na poczet poniesionych kosztów. Dziękujemy.

3.  Tegoroczna wycieczka szkolna odbędzie się 6 lipca. Pełna inspiracji podróż do fascynującego miejsca, w którym każdy, mały i duży odkrywca znajdzie coś interesującego dla siebie. Świetne miejsce dla każdego miłośnika astronomii oraz przyrody. Interaktywne zajęcia w większości na zewnątrz budynku. Piękny ogród oraz plac zabaw dla najmłodszych. Lista wycieczki w sekretariacie. Termin zapisów do 22 czerwca włącznie. Koszt to £20 za osobę. Obowiązkiem rodzica jest zgłoszenie chęci udziału w wycieczce, poprzez dostarczenie pisemnej zgody do szkolnego sekretariatu, która to zgoda załączona jest do niniejszych Szkolnych Informacji. Liczba miejsc ograniczona.

 Program ramowy wycieczki :

- 8:30 zbiórka
- 9:00 wyjazd do Jodrell Bank
- 10:30 – 13:30 zwiedzanie obiektu, czas wolny, posiłek 

- wyjazd ok. godz. 14:00
- powrót do Preston ok godz. 15:00.
Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą odpowiednie ubrania (przeciwdeszczowe), obuwie, a także suchy prowiant, wodę mineralną i kieszonkowe.

W wycieczce mogą wziąć udział uczniowie klasy Zerowej i wzwyż, przy czym każdy uczeń do klasy 1 włącznie musi pojechać pod opieką osoby dorosłej, która może wziąć odpowiedzialność za maksymalnie 2 dzieci. W razie pytań, prosimy o kontakt z wychowawcami lub sekretariatem szkoły.

4. Gratulujemy uczennicom naszej szkoły: Avril Świostek i Wiktorii Bober, które w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez Polską Szkołę Sobotnią w Manchesterze, zajęły odpowiednio: Avril - 3 miejsce w młodszej kategorii wiekowej i Wiktoria - 2 miejsce w kategorii wiekowej starszej. W tegorocznym dyktandzie udział brali uczniowie z 12 szkół okręgu Manchester. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy wszystkie dzieci do nauki ortografii polskiej, aby zakwalifikować się do przyszłorocznego konkursu.

5. W organizowanym przez Polską Macierz Szkolną w Londynie konkursie Portret Rodziny, uczniowie: Lena Pazgan i Jurand Długołęcki otrzymali wyróżnienia i ich prace znajdą się w specjalnie na tę okazję wydrukowanym albumie. Lenie i Jurandowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w tym ważnym konkursie.

6. Informujemy, iż upłynął termin ostatniej raty za czesne.  Prosimy o dokonanie zaległych opłat.
Istnieje możliwość dokonania przelewu na konto szkoły : sort code : 30-96-85 account numer: 03552066, jako referencje, proszę wpisać nazwisko dziecka. 
Informujemy, że osoby z nieuregulowaną opłatą za czesne, nie będą mogły uczestniczyć w wycieczce szkolnej.


7. Ogłaszamy nabór na nowy rok szkolny 2019 – 2020.

Pierwszeństwo w nauce mają oczywiście nasi obecni Uczniowie, pod warunkiem, że rodzice zgłoszą
w sekretariacie szkolnym chęć kontynuowania nauki do 15 czerwca włącznie. Bardzo prosimy o terminowe stosowanie się do wytycznych, gdyż zainteresowanie nauką w szkole jest bardzo duże.

8. Psycholog, mgr Aneta Hojoł będzie w naszej Szkole prowadzić konsultacje psychologiczne dla rodziców i dzieci, w następujące soboty: 18 maja, 1 czerwca, 15 czerwca. Konsultacje są odpłatne: szkoła opłaca dojazd pani Psycholog, a rodzice opłacają godzinną konsultację (£20). Jeżeli mają Państwo życzenie spotkania, proszę o kontakt z dyrektor Szkoły, Barbarą K- Potoniec (07707818402) lub bezpośrednio z Panią Anetą Hojoł (07514726307).

9. Logopedyczne konsultacje - rodzice zaniepokojeni rozwojem mowy swoich pociech mogą kontaktować się z logopedą, pod nr tel 07707818402.

10. Szkolna Biblioteka, czynna jest tuż po lekcjach: od godziny 13:00 do ostatniego czytelnika - ZAPRASZAMY.

11. Jeżeli Państwa dane uległy zmianie, prosimy je uaktualnić w sekretariacie.

12.
Nasza szkoła poszukuje ambitnych i pełnych zapału Osób, które czują, że praca z dziećmi jest ich powołaniem. Wszelkich informacji udziela Dyrektor Szkoły, pod nr telefonu 07707818402.

13. Do Państwa dyspozycji (pytania, wątpliwości, porady, rozmowy, itd.) pozostaje Dyrektor Szkoły,
p. Barbara Kuras – Potoniec, która jest dostępna w godzinach 10:00 – 13:00, w sekretariacie (w soboty) lub codziennie : tel. 07707818402 (od 16:00 – 21:00).

14. Stypendia Naukowe i Socjalne - Stowarzyszenie Wspólnota Polska, wspierające młodzież polskiego pochodzenia i Polaków mieszkających poza granicami kraju - zachęca do zapoznania się z warunkami uzyskania stypendium na www.wspolnotapolska.org.pl/stypendia

15. W czerwcu, 27 miasta partnerskie Preston i Kalisz obchodzą 30 rocznicę istnienia współpracy pomiędzy nimi. Z tej okazji szkolny zespół Krakowiak, pod kierunkiem Pani Justyny Macierz, wystapi dla delegatów obu miast. O szczegółach dowiemy się wkrótce, o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy.

16. Jeżeli ktoś z rodziców zamówił zdjęcie klasowe swojej pociech a jeszcze nie odebrał zapraszamy do sekretariatu.

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA SZKOLNA 2019

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ............................................................................... klasa ….........
w wycieczce do Jodrell Bank, w dniu 6 lipca 2019 r.

Opiekę nad moim dzieckiem obejmie w tym dniu …………………………………………………………….
(osobiście  /  wychowawca  /… itd.), pokrewieństwo .........................................................................................

Imię i Nazwisko rodzica/opiekuna (czytelnie) .............................................................................................

Nr tel. ........................................         Data .......................................................................