Get Adobe Flash player

Informacje Szkolne czerwiec 2019

                                                                                           nagłowek1

29 czerwca 2019

Szanowni Państwo!                                                                                                         

1.Z okazji 30 rocznicy współpracy miast partnerskich Preston – Kalisz, nasz zespół taneczny Krakowiak wystąpi
jutro tj. 30 czerwca, przy kościele St. George, 140 Church St, Preston PR1 3BU, po Mszy, która rozpocznie się o godz. 11:00. Zapraszamy.

2.Wycieczka szkolna Jodrell Bank - 6 lipca.

Uwaga! Wyjazd i odbiór dzieci -
spod Kościoła St. Maria Goretti w Preston

Zbiórka przed Kościołem: 8:30

Odjazd: 9:00

Wyjazd z Jodrell Bank: ok 14:00

Planowana godzina odbioru dzieci sprzed Kościoła: 15:00

Prosimy o zaopatrzenie dzieci w wygodne obuwie, okrycie przeciwdeszczowe, suchy prowiant, wodę i kieszonkowe na zakup pamiątki z wycieczki.

Informujemy, iż na zwiedzanym terenie obowiązuje ZAKAZ używania telefonów komórkowych. Zwiedzający muszą przełączyć telefony na tryb samolotowy lub je wyłączyć.

3.Lista obowiązujących podręczników i lektur w roku szkolnym 2019-2020 znajduje się już na naszej stronie internetowej (www.szkolapreston.co.uk). Wszystkie lektury są dostępne w naszej szkolnej bibliotece, dlatego ich zakup jest dobrowolny. Przypominamy, iż zakup podręczników należy do obowiązków rodziców. Jeżeli zaistnieją naprawdę ważne okoliczności i nie będą Państwo w stanie zakupić owych podręczników, prosimy kontaktować się z dyrektor Szkoły do końca lipca
(nr tel. 07707818402 lub e-mail: basiak-p@wp.pl).

4.Prace na konkurs plastyczny ‘’Św. Jan Paweł II w oczach dziecka’’ pod hasłem: ‘’Wstańcie, chodźmy’’ – będą zbierane
do końca roku szkolnego (do 13 lipca włącznie). Prace muszą być formatu A-2 lub
A-3. Na odwrocie należy pracę podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać wiek.

5.Nasza Szkoła otrzymała list z serdecznymi podziękowaniami za zakup ozdób wielkanocnych z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu oraz podopiecznych Sosnowieckiej Spółdzielni Socjalnej: ‘’Jesteśmy ogromnie wdzięczni za przesłane środki finansowe. Cieszymy się, że podobają się Państwu nasze prace i wyroby, a fakt, że są ciepło przyjmowane jest dla nas wielkim wyróżnieniem i potwierdzeniem, że nasz codzienny wysiłek ma większy sens.’’ Cóż, nic dodać i nic ująć drodzy Państwo...
Jak powiedział ktoś niewątpliwie mądry: ‘’warto pomagać.’’

6.Proces podpisywania deklaracji dotyczącej kontynuowania nauki w Polskiej Szkole dobiegł końca.
Ze względu na pełne listy rezerwowe informujemy, że nie przyjmujemy już żadnych zgłoszeń.

7.Prosimy o zwrot wszystkich wypożyczonych książek ze szkolnej biblioteki.

8.Zakończenie roku szkolnego – kościół św. Marii Goretti w Preston, 13 lipca godzina 11:00. Serdecznie zapraszamy
na Mszę świętą i uroczyste wręczenie świadectw i nagród.

9.Nasza szkoła poszukuje ambitnych i pełnych zapału Osób, które czują, że praca z dziećmi jest ich powołaniem. Wszelkich informacji udziela Dyrektor Szkoły, pod nr telefonu 07707818402.

10.Biblioteka Harris w Preston rozpoczęła kurs języka angielskiego dla matek (opieka nad dziećmi zapewniona).
Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.

11.Do Państwa dyspozycji pozostaje Dyrektor Szkoły, p. Barbara Kuras – Potoniec, która jest dostępna pod nr tel. 07707818402 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , a także Wicedyrektorzy – p. Justyna Garczyńska i p. Jacek Silwanowicz, e-mail: szkolapreston.gmail.com.

12.Przypominamy:

Od września naszą siedzibą będzie The Blessed Sacrament Primary Catholic School,Farringdon Ln, Preston PR2 6LX

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2019-2020 pojawią się na naszej stronie internetowej, na początku września.

 

 

Ogłoszenia:

-          Właścicielka salonu fryzjerskiego: Ilona Ziaja Hair Studio w Preston, wspierając działalność Fundacji Przyjaźni WeGirls, zaprasza wszystkich do udziału w akcji ofiarowania minimum 25 cm włosów,
z których wyrabiane są peruki dla dzieci po chemioterapii w Polsce. Dla darczyńcy – strzyżenie gratis.

 

-          ‘’Jako wieloletni reprezentant kadry narodowej w piłce siatkowej oraz Mistrz Świata z roku 2014,
a obecnie założyciel Akademii Siatkówki w Londynie oraz inicjator projektu "Nie siedź w domu, graj w siatkówkę" chciałbym zaprosić uczniów Państwa szkoły do uczestnictwa w niezwykłej przygodzie z siatkówką, jaką jest obóz sportowy w Poroninie. Obóz stanowi zwieńczenie rocznej działalności projektu „Nie siedź w domu, graj w siatkówkę”, w ramach którego oferujemy młodym adeptom siatkówki możliwość uczestniczenia w treningach, prowadzonych przez światowej klasy zawodników.
Sama inicjatywa wzięła swój początek w Londynie, gdzie powstała Akademia Siatkówki Pawła Zagumnego. W bardzo krótkim czasie Akademia zyskała dużą popularność, a w jej szeregi wstępują zarówno dzieci, jak i rodzice. Do Poronina zapraszamy uczniów z Polski oraz z zagranicy. Planujemy dwa turnusy – pierwszy od 2 do 11 sierpnia, drugi od 12 do 22 sierpnia.
Obóz przeznaczony jest dla wszystkich dzieci - zarówno tych początkujących, jak i tych, którzy mają już za sobą pierwsze kroki 
w siatkówce. Nasza inicjatywa ma na celu zachęcenie jak największej grupy młodzieży do trenowania tej dyscypliny.
W ramach obozu przewidziana jest również możliwość skorzystania z warsztatów językowych, w których wezmą udział dzieci mieszkające na co dzień w Anglii. Zajęcia siatkarskie będę prowadził wspólnie z Grzegorzem Szymańskim (Wicemistrzem Świata z roku 2006). Oferujemy bardzo bogaty program obozu. Wszelkie szczegółowe informacje można otrzymać: pod numerem telefonu +48 609 978 424, pod adresem mailowym
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub na oficjalnym profilu Facebook Akademii: Akademia Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie.’’